Par visgaidītāko Ziemassvētku dāvanu var kļūt jauns dators, klēpjdators vai interneta klēpjdators, taču saņemt dāvanā vīrusu, kad pievienojat jauno ierīci internetam, nemaz vairs nav patīkami. Kaspersky Lab izstrādātais rīcības plāns ārkārtas situācijās palīdzēs atjaunot ierīču darbību un izglābt svētkus.

Ja interneta pieslēgums pēkšņi kļuvis ļoti lēns, ja nav iespējams atvērt pārlūku bez nepārtraukti visās malās uznirstošiem logiem, ja dators pats atkārtoti uzsāk darbību vai palaiž dažādas lietojumprogrammas, visticamāk, datorā ir iezagusies kaitīga programma. Bez panikas! Šādu problēmu ir iespējams atrisināt arī brīvdienās. Veiciet šādas darbības!

1. Pārbaudiet, vai datorā ir kaitīgas programmas. Skenējiet datoru ar antivīrusu risinājumu. Ja datorā nav instalēta antivīrusu programma, veiciet nākamās šī saraksta darbības.

2. Ārkārtas pasākumi PC un klēpjdatoram. Lietotāji, kam ir aizsardzības programmatūra, var to vienkārši palaist, izmantojot kompaktdisku, no kura var instalēt atjauninājumus un pārbaudīt vīrusu klātbūtni datorā. Tie, kam nav kompaktdiska, var ērti lejupielādēt glābšanas disku no Kaspersky Lab, izmantojot saiti http://rescuedisk.kaspersky-labs.com/rescuedisk/updatable/. Pēc tam lejupielādētā datne ir jāieraksta tukšā kompaktdiskā un no tā japalaiž dators. Windows XP lietotājiem nepieciešams lejupielādēt papildu programmu CDBurnerXP, kas pieejama www.cdburnerxp.se.

3. Ārkārtas pasākumi interneta klēpjdatoram. Interneta klēpjdatoru lietotāji, kas vēlas pārbaudīt savas ierīces, vai tajās nav vīrusu, bet kam nav ne ārējā, ne iebūvētā kompaktdisku lasītāja, var izmantot palaižamu USB ierīci. Vispirms nepieciešams lejupielādēt glābšanas disku, kā aprakstīts iepriekš. Pēc tam jālejupielādē rīks «rescue2usb.exe», kas saglabās glābšanas disku USB ierīcē. Arī šis rīks ir pieejams lejupielādei http://rescuedisk.kaspersky-labs.com/rescuedisk/updatable/. Ir jāizmanto vismaz 512 MB ietilpības USB ierīce un jārīkojas atbilstoši instalēšanas norādījumiem.

4. Attīriet datoru no vīrusiem. No glābšanas diska datoru palaist nav grūti. Palaidiet moduli «Kaspersky Rescue Disk Graphic Mode» — tas ieslēgs datora avārijas sistēmu. Pēc tam nepieciešams instalēt vajadzīgos atjauninājumus un skenēt ierīci. Kad skenēšana ir pabeigta, programma sniegs detalizētu pārskatu, bet datora sistēma būs atbrīvota no vīrusiem un kaitīgām programmām.

5. Neaizmirstiet par profilaksi!
Kad dāvināt datoru kādam no saviem tuviniekiem, vislabāk uzreiz iegādāties un instalēt uzticamu antivīrusu risinājumu, kas nodrošina datora aizsardzību pret vīrusiem un trojiešiem, kā arī ļauj veikt visu datu dublējumkopiju cietajā diskā. Tas palīdzēs izsargāties no ārkārtas situācijām.Related Posts with Thumbnails

Comments

comments