Windows Vista uzstādīšana.

Šajā rakstā tiks apskatīta uzstādīšana no Windows Vista Retail DVD, kas satur visas Windows Vista versijas. Tiks uzstādīta Windows Vista Home Premium versija, uzstādīšanas soļi ir vienādi visām versijām. Sīkāk par katru Windows Vista versiju varat lasīt Microsoft Web lapā. Pamatā Windows Vista ir pieejama tikai uz DVD diska, bet ir iespējams pasūtīt uzstādīšanas diskus CD formātā.
Tiek pieņemts, ka Windows Vista tiek uzstādīta datorā, kurā iepriekš nav bijusi uzstādīta operetājsistēma, vai arī paredzēts to dzēst.

Sagatavošanās uzstādīšanai.

1. Pirms veikt Windows Vista uzstādīšanu, ir nepieciešams pārliecināties, ka jūsu dators atbilst minimālajām tehniskajām prasībām.
Procesors: 800Mhz (Windows Vista Premium: 1Ghz)
Operatīvā atmiņa: 512MB (Windows Vista Premium: 1Gb)
Video karte: 64MB video atmiņa, DirectX 9 atbalsts (Windows Aero Interfeis: 128MB video atmiņa, DirectX 9, Pixel Shader 2.0)
Cietais disks: vismaz 15GB brīvas vietas
Optiskā iekārta: DVD-ROM

Papildus informācija oficiālajā lapā

2. Pārliecinaties, ka visas datora komponentes ir saderīgas ar Windows Vista. To var izdarīt izmantojot Windows Vista Upgrade Advisor. Šis ir bezmaksas rīks, kas parādīs sīku informāciju par iespējamajām problēmām, kas var rasties, ja uz jūsu datora tiks uzstādīts Windows Vista.

3. Ieteicams lejuplādēt (no ražotāja mājas lapas) draiverus visām datora komponentēm, kas paredzēti tieši Windows Vista.

4. Pārliecinaties, ka jūsu dators ir spējīgs sākt uzstādīšanu no optiskās iekārtas(DVD-ROM vai DVD+/-RW). Veiciet attiecīgas izmaiņas BIOS uzstādījumos. Sīkāk par BIOS uzstādījumiem skatīt šeit (skatīt 4 punktu)

Sākums.

Salīdzinot ar Windows XP, Vista uzstādīšana ir kļuvusi daudz vienkāršāka un nedaudz ātrāka, parasti aizņem apmēram 20 – 40 minūtes. Vairs nav nepieciešams sēdēt klāt visu uzstādīšanas laiku un ik pa laikam atbildēt uz dažādiem konfigurācijas jautājumiem, Windows Vista visa konfigurācija ir sadalīta divās daļās, viena daļa ir veicama uzstādīšanas sākumā, otra beigās.

1. Ievietojam Windows Vista uzstādīšanas disku diskdzinī un pārstartējam datoru.
Ja uz ekrāna parādās uzraksts, kas pieprasa nospiest jebkuru taustiņu, lai sāktu uzstādīšanu, nospiežam jebkuru taustiņu.
Uz ekrāna parādīsies uzraksts Windows is loading files…, pēc kā sāksies uzstādīšanas sākuma posms.

winvista_install_clean_001

2. Izvēlamies uzstādīšanas valodu, laika un valūtas iestatījumus un klaviatūras izkārtojumu.
Kad ir izdarīta izvēle, nospiežam Next, lai turpinātu.

winvista_install_clean_004

3. Uzstādīt vai labot Windows Vista
Šajā uzstādīšanas posmā jāizvēlas starp uzstādīšanu Install now vai labošanu Repair your computer, kas paredzēta, lai novērstu problēmas ar jau esošu Windows Vista, piemēram: Windows Vista nestartējas, vai ir bojāti kādi faili.
Izvēlamies Install now, lai turpinātu uzstādīšanu.

winvista_install_clean_005

4. Ierakstiet jūsu Windows Vista reģistrācijas atslēgu, vai arī neierakstiet neko
Pēc neliela laika sprīža parādīsies logs kurā jums ir jāievada produkta reģistrācijas atslēga un jāizvēlas vai veikt automātisku aktivizāciju vai nē.
Atšķirībā no iepriekšējām Windows versijām, pastāv iespēja neievadīt produkta reģistrācijas atslēgu, to var izdarīt arī vēlāk.
Nospiežam Next, lai turpinātu.

winvista_install_clean_009

4.a. Ja jūs izvēlējāties neievadīt produkta reģistrācijas atslēgu, jums tiks piedāvāta iespēja izvēlēties, kādu Windows Vista versiju jūs vēlaties uzstādīt.
Tiks parādīti sekojoši divi logi:

Ja jūs neievadījāt produkta atslēgu, tiks parādīts paziņojuma logs, kurā jums prasīs, vai esat droši par savu izvēli un vai vēlaties tomēr ievadīt produkta atslēgu.
Nospiežam No, lai turpinātu.

winvista_install_clean_010

Atvērsies izvēlne, kur būs iespējams izvēlēties, kādu Windows Vista versiju vēlaties uzstādīt. Protams, jums ir jāizvēlas attiecīgā versija, kādu esat iegādājušies, tomēr jūs varat uzstādīt jebkuru versiju izmēģinājuma nolūkos. Atcerieties, ka jūsu produkta atslēga ir derīga tikai tai versijai kādu esat iegādājušies, jūs nevarēsiet lietot citu versiju, izmantojot jūsu rīcībā esošo produkta reģistrācijas atslēgu.

Kad esam izdarījuši izvēli, ieliekam ķeksi pie I have selected the edition of Windows that I purchased un spiežam Next, lai turpinātu.
Sarakstā redzēsiet versijas ar N burtu beigās, šīs Windows Vista versijas ir domātas EU tirgum, un tajās dēļ dažādām tiesas prāvām nav iekļauts Windows Media Player 11.

winvista_install_clean_013

5. Apstiprinam licenzi.
Lai turpinātu uzstādīšanu, jums ir jāpiekrīt Windows Vista End User License Agreement (EULA) licenzes nosacījumiem. Windows Vista Home Basic, Home Premium, Ultimate un Vista Business versijai ir atšķirīgi licenzes nosacījumi.
Ieliekam ķeksi I accept the license terms un spiežam Next.

winvista_install_clean_014

6. Izvēlamies uzstādīšanas veidu.
Varam izvēlēties starp Upgrade, latviski – uzlabošanu no iepriekšējās Windows versijas, vai Custom (advanced), ko arī izvēlamies šajā gadījumā. Faktiski šī ir vienīgā iespēja, jo uzlabošana ir iespējama tikai sākot uzstādīšanu no Windows vides.
Izēlamies Custom (advanced).

winvista_install_clean_016

7. Kur jūs vēlaties uzstādīt Windows Vista?
Šajā solī mums būs jāizvēlas, uz kura diska (ja tādu ir vairāki) vai diska daļas uzstādīt Windows Vista. Ja nepieciešams, ir iespējams veikt diska dalīšanu, lai to izdarītu ir jāatver Drive options (advanced) sadaļa.

winvista_install_clean_017

Pēc noklusējuma šī loga apakšējajā daļā ir trīs iespējas:

Refresh – Nospiežot Refresh tiks atsvaidzināts disku saraksts vai veiktās izmaiņas, šo iespēju vajag izmantot tikai gadījumos, ja pēc izmaiņu veikšanas tās neatspoguļojas šajā logā.

Load Driver – Izmantojot šo iespēju, jums būs iespējams ielādēt papildus draiverus jūsu diska kontrolierim, šo iespēju jāizmanto tikai gadījumos kad Windows Vista neatrod pieslēgtos diskus. Parasti draiveri ir jāielādē, ja jūsu datoram diski ir pielsēgti, izmantojot RAID kontrolieri.

Drive options (advanced) – izmantojam, ja vēlamies veikt diska dalīšanu, diska daļas dzēšanu utt.

winvista_install_clean_019

Delete – Dzēš izvēlēto diska daļu.

Format – Formatējam disku vai izvēlēto diska daļu (Partition), formatējot disku vai diska daļu, visi dati no tā tiks dzēsti. Izvēlētie diski/disku daļas tiks formatētas tikai un vienīgi uz NTFS failu sitēmu.

New – Izveido jaunas disku daļas, veidojot jaunu diska daļu varat izvēlēties tās lielumu. Sākotnēji ir nepieciešams izveidot vismaz vienu sadaļu, uz kuras uzstādīt Windows Vista.

Extend – Palielinam esošo diska sadaļu, ja ir pieejama brīva vieta uz diska, uzreiz aiz sadaļas ko vēlamies paplašināt.

Kad esat izdarījuši savu izvēli saistībā ar diska dalīšanu, spiežam Next, lai turpinātu.

8. Windows uzstādīšana
Sākas visu nepieciešamo failu kopēšana, un tiek uzstādīta Windows Vista.

winvista_install_clean_029

9. Uzstādīšanas beigas
Kad tiks pabeigta uzstādīšana, jums būs nepieciešams veikt dažus papildus konfigurācijas soļus:

winvista_install_clean_049

Izvēlieties lietotājvārdu un bildi, kas tiks attēlota, piesakoties sitēmā.
(Choose a user name and picture)

Ierakstam datora nosaukumu un izvēlamies fona attēlu.
(Type a computer name and choose a desktop background)

Nokonfigurējam Windows Vista aizsardzības līmeni.
(Help protect Windows automatically)
Vēlams izvēlēties Use recommended settings.

Nokonfigurējam datuma un laika iestatījumus.
(Review your time and date settings)

Izvēlamies datora atrašanās vietu, pēc šīs izvēles tiks iestatīti ugunsmūra iestatījumi.
(Select your computers current location)
Pieņemšu, ka dators atrodas mājās un izvēlamies Home un spiežam Next.

winvista_install_clean_064

Tālāk tiks veikts jūsu datora veiktspējas tests, kas var ilgt 1 – 5 minūtes.

Apsveicu, jūs esat uzstādījuši Windows Vista !!!

Pēc uzstādīšanas veicamie darbi.

Pārliecinaties, ka visas datora iekārtas strādā korekti, ja nepieciešams veiciet Windows Vista paredzētu draiveru uzstādīšanu.
Pēc noklusējuma, ja dators būs pieslēgts internetam, Windows Vista centīsies lejuplādēt jaunākos draiverus jūsu iekārtām, kā arī jaunākos sitēmas jauninājumus.

Ja jūs vēlaties pārbaudīt, vai Windows Vista tomēr nav varējis atrast un uzstādīt draiveri kādai no datora iekārtām, jāveic sekojoši soļi. Atveram Device Manager un pārliecināmies, vai pie kādas no iekārtām nav dzeltena izsaukuma zīme. Ja pie kādas no iekārtām ir redzama dzeltena izsaukuma zīme, jums ir jāuzstāda draiveri šai iekārtai.

winvista_install_clean_095

Vēlams arī uzstādīt antivīrusu. Windows Vista jau ir iekļauts gan ugunsmūris, gan aizsardzība pret spyware un malware, bet nav antivīrusa.

Pamācību pievienoja: bastaRelated Posts with Thumbnails

Comments

comments