Garos ziemas vakarus īsinot, iedomājos palūkot tīmeklī, ko iespējams sameklēt par sērkociņu mājiņām. Rezultātu vidū atradu instrukciju gan angļu, gan krievu valodās kā pašam bez līmes un speciāliem rīkiem uzbūvēt mājiņu no sērkociņiem.

Pirmā mājiņa sanāca pašķība, toties labi turējās kopā. Nākošās trīs vai četras izjuka, kad bija jau gandrīz pabeigtas. Tādēļ nevis tikai ievietoju saites vai pārtulkoju instrukciju latviski, bet arī pievienoju savus attēlus un papildus komentārus.


Kā jau var nojaust, nepieciešami sērkociņi, vismaz 5 kastītes. Vēlams vairāk, jo sērkociņi mēdz būt visai nekvalitatīvi. Es personīgi mēdzu pirkt 10 paciņas uzreiz. Vēl var noderēt kāds spicāks priekšmets, teiksim, īlens, 20 santīmu monēta un kompaktdiska vāciņš vai biezāka grāmata.

Sērkociņi mēdz būt visādi – taisni, līki, ar apgrauztiem galiem, bez galviņām, trīsšķautņaini utt. Pirmais un ne tas interesantākais darbs ir atlasīt ~200 kvalitatīvus sērkociņus – ar četrām šķautnēm, ne pārlieku lielām galviņām, ne pārlieku tievus un daudz maz vienāda garuma. Dekorēšanai noderēs arī mazāk kvalitatīvie. Šis process ir svarīgs ne tik estētisku, cik praktisku iemeslu dēļ – lai mājiņa turētos kopā.

Paņemam pamatu – grāmatu, diska vāciņu vai tml. un novietojam uz tā divus sērkociņus paralēli vienu otram kā redzams attēlā. Pamats nepieciešams, lai mājiņu varētu brīvi grozīt no visām pusēm.

Pārliekam pāri 8 sērkociņus.

Pārliekam pāri vēl 8 sērkociņus. Būs vieglāk, ja atstatums starp sērkociņiem būs vienāds, bet nav vērts pie tā īpaši censties.

Tālāk pārliekam konstrukcijai pāri divus sērkociņus ar galviņām pretēji vienu otrai. Uz šiem sērkociņiem uzliekam vēl divus tādus pašus.

Tā turpinām līdz kopā esam uzlikuši 14 šādus pārus. Varam pārbaudīt, ka vienā no malām sērkociņu skaits sasniedz 9, otrā – 8.

Pārliekam pāri 8 sērkociņus, galviņām jābūt pretēji vērstām apakšējo sērkociņu galviņām.

Pārliekam pāri vēl 6 sērkociņus, atkal pretēji apakšējiem.

Uzliekam virsū monētu. Tā paredzēta, lai varētu konstrukciju pieturēt no augšas ar pirkstu un sērkociņi neliptu pie pirkstiem.

Stūrīšos ieliekam sērkociņus, kā redzams attēlā. Sērkociņiem jāatduras pret pamatni. Te talkā var ņemt īlenu.

Nākošais darbs ir saspraust sērkociņus starp stūra sērkociņiem.

Gala rezultātam jāizskatās šādi.

Noņemam monētu un saspiežam mājiņu no visām pusēm. To tagad var ņemt rokās. Apakšā vajadzētu palikt 4 sērkociņiem.

Izlīdzinām apkārt monētai saspraustos sērkociņus tā, lai, novietojot mājiņu uz sērkociņu galviņām, tā neļodzītos, bet stāvētu stabili.

No brīža, kad sienas saspiestas, sērkociņi no mājiņas nedrīkst krist laukā. Ja tā notiek – meklējiet vainu un novērsiet to, piemēram, nomainot pārāk tievu sērkociņu.

Tagad būvēsim mājiņai sienas. Sānos vertikāli iespraužam sērkociņus ar galviņām uz augšu.

Tā visām četrām malām.

Turpinām sienas būvēt, spraužot sērkociņus horizontāli. Sērkociņu galviņām atkal jāiet pa riņķi, bet pretēji iepriekš veidotajam, skatieties attēlā.

No sienām nekas nedrīkst krist laukā, citādi mājiņa vēlāk var sabrukt.

Iespraužam stūros trūkstošos sērkociņus.

Pavelkam sērkociņus uz augšu līdzīgi kā redzams attēlā. Mājiņai nevajadzētu sagāzties, tomēr, ja tas vispār notiks, tad visticamāk tieši šobrīd. Iespraužam augšā divus trūkstošos sērkociņus.

Tālāk iespraužam divās rindās 8 sērkociņus, tad divās rindās pa 6, pa 4 un pa 2.

Visbeidzot uzklājam jumtu.

Izlīdzinām un piespiežam sērkociņus tā, lai jumts turētos stabili un nekas nekristu laukā.

Varam mājiņu izdaiļot ar skursteni, durvīm un logiem. Pēdējiem vajadzēs sērkociņus pārlauzt uz pusēm.

Lūk arī gala rezultāts.

Dedzināt neesmu mēģinājis, bet, spriežot no jūtūbē redzētajiem video, telpās to labāk nedarīt.

Pamācības autors: redstar7



Related Posts with Thumbnails

Comments

comments